SA324304F35HLR
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 30.4000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SA324304F35HLR PDF
Type Description
Series:SA324
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:30.4 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)