SXT11410EB16-25.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT11410EB16-25.000MT PDF
Type Description
Series:SXT114
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)