445I25A24M00000
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
445I25A24M00000 PDF
Type Description
Series:445
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)