FH2400047
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FH2400047 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ FH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)