ABM10W-16.9340MHZ-7-J1Z-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16.9340MHZ 7PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM10W-16.9340MHZ-7-J1Z-T3 PDF
Type Description
Series:ABM10W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16.934 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)