830003335B
Manufacturer
Würth Elektronik Midcom
VIGOR # :
Description
WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 7.37280 M
Catalog
Crystals
DataSheet
830003335B PDF
Type Description
Series:HC49/4H
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:7.3728 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)