SXT21412CB16-27.000M
Description
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
DataSheet
SXT21412CB16-27.000M PDF
Type Description
Series:SXT214
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±25ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)