AV-41.600MAHQ-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 41.6000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
AV-41.600MAHQ-T PDF
Type Description
Series:AV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:41.6 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)