AA-13.560MAGE-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
AA-13.560MAGE-T PDF
Type Description
Series:AA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)