SXTHM212FD174-12.000MT
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
SXTHM212FD174-12.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)