SXT2148EE16-24.576MT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT2148EE16-24.576MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:24.576 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)