SXT3248FE38-48.000MT
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT3248FE38-48.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)