SXT2248DB16-40.000MT
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT2248DB16-40.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:40 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)