SXT2248EB48-16.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT2248EB48-16.000MT PDF
Type Description
Series:SXT224
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)