SXTHM210FC074-32.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXTHM210FC074-32.000MT PDF
Type Description
Series:SXTHM2
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)