416F27122ISR
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ SERIES SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
416F27122ISR PDF
Type Description
Series:416
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:Series
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)