C5S-8.192-8-1520-CT
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 8PF SMD
DataSheet
C5S-8.192-8-1520-CT PDF
Type Description
Series:C5S
Package:Strip
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:8.192 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)