SXTHM218EB384-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
SXTHM218EB384-16.000MT PDF
Type Description
Series:SXTHM2
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)