ABLSG-4.500MHZ-D2Y-T
Description
CRYSTAL 4.5000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABLSG-4.500MHZ-D2Y-T PDF
Type Description
Series:ABLSG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:4.5 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):180 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US - 3 Lead
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)