XRCFD26M000FYQ01R0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XRCFD26M000FYQ01R0 PDF
Type Description
Series:XRCFD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)