CS325-44.000MABJ-UT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 44.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CS325-44.000MABJ-UT PDF
Type Description
Series:CS325
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:44 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)