FC7BACALI25.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC7BACALI25.0-T1 PDF
Type Description
Series:C7BA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)