C2E-32.000-12-1010-CT
Description
CRYSTAL 32MHZ 12PF SMD
DataSheet
C2E-32.000-12-1010-CT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)