SWS31212D16-32.768KT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SWS31212D16-32.768KT PDF
Type Description
Series:SWS312
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)