403C35E28M37500
Description
CRYSTAL 28.3750MHZ 20PF SMD
DataSheet
403C35E28M37500 PDF
Type Description
Series:403
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:28.375 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)