ST3215SB32768H5WZZAP
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ST3215SB32768H5WZZAP PDF
Type Description
Series:ST3215SB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:±250ppm
Frequency Tolerance:-
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)