C7S-27.000-12-1530-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C7S-27.000-12-1530-X-R PDF
Type Description
Series:C7S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)