FC3BQBBMM24.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC3BQBBMM24.0-T1 PDF
Type Description
Series:FQ3225B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)