7A-49.152MBBK-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 49.1520MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
7A-49.152MBBK-T PDF
Type Description
Series:7A
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Type:MHz Crystal
Frequency:49.152 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)