ECS-143-18-36-AGM-TR
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-143-18-36-AGM-TR PDF
Type Description
Series:ECX-2236
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:14.31818 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±25ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)