445C3XB12M00000
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 13PF SMD
DataSheet
445C3XB12M00000 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)