QT49S-4.9152MAAK-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
HC49 30PPM @25C 30PPM (-20 TO 7
Catalog
Crystals
DataSheet
QT49S-4.9152MAAK-T PDF
Type Description
Series:QT49S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:4.9152 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)