C5S-20.000-18-1015-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C5S-20.000-18-1015-R PDF
Type Description
Series:C5S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)