SXT32417BA07-40.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 17PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT32417BA07-40.000MT PDF
Type Description
Series:SXT324
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:40 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)