XSHGGLNANF-11.059200
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XSHGGLNANF-11.059200 PDF
Type Description
Series:XS
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:11.0592 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)