416F37425AAR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
DataSheet
416F37425AAR PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:37.4 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)