AB38T-32.768KHZ-B7
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
AB38T-32.768KHZ-B7 PDF
Type Description
Series:AB38T
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.327" L (3.20mm x 8.30mm)