SXT2147BA07-38.400MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT2147BA07-38.400MT PDF
Type Description
Series:SXT214
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)