C3E-12.288-18-3030-X-CT
Description
CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
DataSheet
C3E-12.288-18-3030-X-CT PDF
Type Description
Series:C3E
Package:Strip
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12.288 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)