XYLEECNANF-26.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XYLEECNANF-26.000000 PDF
Type Description
Series:XY
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)