R2520-25.000-16-F-1015-TR
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
R2520-25.000-16-F-1015-TR PDF
Type Description
Series:R2520
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)