
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 416 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 48 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 416F480X2ITR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 52.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 39.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 18P GOLD SLDR CUP