
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CSM-7X |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 4.032 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ECS-40.3-18-5PXEN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
RES SMD 1.1K OHM 1W 1206 WIDE
CRYSTAL 4.0320MHZ 18PF SMD
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVPECL
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL