7R-38.400MDIQ-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
7R-38.400MDIQ-T PDF
Type Description
Series:7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)