
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-20H |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 24 MHz |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of FA-20H 24.0000MF15Y-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 13.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 36V 200W