
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXTHM2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXTHM212DB274-16.000MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CRYSTAL SURFACE MOUNT
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM
DC DC CONVERTER 5V -5V 1W