
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC-49U |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 6 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 32pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/U |
| Size / Dimension: | 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.530" (13.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of ECS-60-32-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
FIXED IND 1.3NH 1A 100 MOHM SMD
CRYSTAL 6.0000MHZ 32PF TH
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM