E1SCA18-7.3728M TR
Manufacturer
Ecliptek
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
DataSheet
E1SCA18-7.3728M TR PDF
Type Description
Series:E1S
Type:MHz Crystal
Frequency:7.3728 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):160 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)