
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ATS-SM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 48 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ATS480ASM-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 30.0000MHZ 8.5PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
CAP CER 2200PF 200V X7R RADIAL
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
LED AMBER CLEAR T-1 3/4 T/H