
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-128 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of FA-128 16.0000MF10Z-AC0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
FIXED IND 100UH 2.01A 132 MOHM
FIXED IND 1NH 900MA 50 MOHM SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 9PF SMD
B401 5X7 BLK,RED/WHT HARD HAT RE